ZABIEGI Z UŻYCIEM BOTOKSU


Zmarszczki mimiczne pojawiają się już u młodych osób. Z biegiem czasu zagłębienia powstające w wyniku często powtarzanych grymasów twarzy zaczynają się pogłębiać i utrwalać. Stopniowo tworzą się kurze łapki, zmarszczki zdziwienia czy gniewu na czole. Zastosowanie preparatów zawierających BOTOKS -toksynę botulinową pozwala na skuteczne i długotrwałe wygładzenie zmarszczek mimicznych oraz – co istotniejsze – pomaga zapobiegać ich powstawaniu.

Zabieg wykonywany jest poprzez wstrzyknięcie , małej ilość preparatu precyzyjnie w kilka miejsc na twarzy po badaniu przez lekarza i ustaleniu stosownej dawki. Zabieg trwa krótko, czas zabiegu jest zależny od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut.


Wskazania do zabiegu:


  • ​​​​​​​zmarszczki mimiczne głównie w górnej części twarzy,

  • wokół oczu („kurze łapki”),

  • ​​​​​​​poprzeczne na czole, pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”), zmarszczki dolnej części twarzy – „bruzdy marionetki”, na szyi, brodzie


Zabieg z uzyciem Botoksu wykonywany jest również w leczeniu:

​​​​​​​

  • bruksizmu ( zgrzytanie zębami)

  • nadpotliwości pach

  • nadpotliwość dłoni i stóp.


Zmarszczki w okolicy zabiegu poddają się korekcji stopniowo. Pierwsze efekty będą widoczne po 2-3 dniach od injekcji. Pełen efekt działania botoksu czyli brak możliwości zmarszczenia mięśnia, widoczny jest między 10 a 14 dniem po zabiegu. Efekt ten utrzymuje się około 4-6 miesięcy i ustępuje także stopniowo. Ponadto wygląd po zabiegu jest uzależniony od stopnia zaawansowania zmarszczek.

Jest to jeden z tych zabiegów do których pacjenci wracają z ochotą, ponieważ daje bardzo szybkie i długotrwałe efekty, które wszyscy wokół zauważają a jednocześnie jest to zabieg nieinwazyjny.