PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU


Na dwa dni przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, korzystania z sauny i solarium.

Należy odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi, takie jak np. : Aspiryna, Polopiryna, Acard, Polocard, Pyralgina. Mogą one sprzyjać powstawaniu siniaków po wkłuciach.

W przypadku stosowania leków p/zakrzepowych takich jak np.: Fraxiparine, Cleksane, Fragmin, Warfin należy skonsultować z lekarzem prowadzącym możliwość odstawienia.

Przed zabiegiem nie musisz robić żadnych badań. Wystarczy szczegółowy wywiad lekarski przeprowadzony na początku wizyty. Lekarz zapyta, czy nie cierpisz na cukrzycę, chorobę neurologiczną polegającą na osłabieniu siły mięśniowej, a także czy nie jesteś w ciąży i nie karmisz piersią. Obejrzy też dokładnie twoją skórę. Jeżeli wyskoczy nam opryszczka albo jakaś inna infekcja skórna powinniśmy przełożyć zabieg. Stany zapalne skóry są istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zaplanowanej procedury.

Nie zaleca się wykonywania zabiegów kobietom w trakcie miesiączki - w tym czasie wzrasta skłonność do krwawienia. Wpływa to na możliwość powstania zasinień i wylewów podskórnych.

W przypadku wątpliwości i pytań dotyczących innych przeciwwskazań do zabiegów prosimy o konsultację telefoniczną z dr Michałem Ekkertem pod nr tel. 695 929 491